czwartek, 18 grudnia 2014

Świetliście

Z 6 lat i 2 miesiące
A i J 24 miesiące

Kilka dni temu mogliśmy obserwować jak nasze dzieci zachwycają się światłem ...

W kalendarzu adwentowym pojawiła się informacja: Dziś czytamy książki o świątecznych drzewkach i dekorujemy choinkę :)

 
 Chłopcy sami obsługują wtyczki, sami wkładają je do kontaktu i wyjmują z niego.

 Chłopcy dbają o to aby nasza choinka nie była zbyt statyczna, każdego dnia wygląda inaczej, a i zdarza jej się zmienić odrobinę miejsce postoju :)
Można by powiedzieć, że jest w ciągłym ruchu ...
Chłopcy każdego dnia mają inny pomysł, na to gdzie powinien zawisnąć aniołek, gwiazdka, duże i małe bąbki oraz łańcuchy. Włączają i wyłączają lampki kilkadziesiąt razy dziennie, a ozdoby zdejmują i ponownie zawieszają kilka razy w ciągu dnia ...

Wjeżdżają w choinkę samochodami, hulajnogami, kładą się pod nią, bawią się pod choinką szopką z figurkami itd
Wieczorem przed snem mamy czas kontemplacji choinki, chłopcy proszą nas abyśmy usiedli z nimi przed choinką i w ciszy patrzyli na światełka, błyszczące bombki i ozdoby :)

Nigdy nie sądziłam, że doczekam chwil w których będę uwielbiam sztuczne choinki i plastikowe bombki. Dzięki temu, że w tamtym roku zdecydowaliśmy się na takie zakupy, teraz nie ma we mnie niepotrzebnych hormonów stresu, kiedy chłopcy tarmoszą nasze drzewko we wszystkie możliwe strony, nic się nie osypuje, nie ma kłujących igiełek roznoszonych po całym domu, na których nie jest łatwo spać, mam też pewność, że nikt ich nie połknie ...
Wspaniale jest widzieć kiedy dzieci  mogą cieszyć się nowym drzewkiem bez ciągłego upominania, mogą rzucać bombkami, biegać po całym domu ciągnąc łańcuchy i przeciągać je między sobą jak linę :) Uwielbianym zajęciem jest próba utrzymania równowagi w czasie chodzenia po zwiniętym w pęczek łańcuchu złotych i czerwonych koralików, to prawie jak ślizg na skórce od banana ;)

Pozwólcie dzieciom robić co tylko chcą z choinką, przystosujcie ją jednak do warunków w których  będzie się znajdowała.
Ja polecam plastikową choinkę z plastikowymi lub styropianowymi bombkami, słomiane i drewniane ozdoby oraz koralikowe łańcuchy.
Gwarantuję, zabawa będzie na 100% udana ! ! ! ! !


P.S.
Rozmawialiśmy, o tym skąd się wzięła tradycja dekorowania choinki.

Czytaliśmy:
"Martynka ubiera choinkę", Świat w obrazkach "Boże Narodzenie" oraz "The Little Christmas Tree"

 


Brak komentarzy: